A bloggerek tevékenységét is figyeli az orosz kormányőrség

MTI Sajtóadatbank, 2014. január 11. 10:04

Adatbázist hoz létre az orosz kormányőrség azokról a bloggerekről, akik a hatalommal szemben ellenséges vagy szélsőséges véleményt fogalmaznak meg internetes bejegyzéseikben - írta pénteki számában az Izvesztyija című orosz napilap.

Egy név nélkül nyilatkozó, a kormányőrséghez közeli forrás az újságnak azt mondta, hogy nem ellenőrzésről vagy a szabályok szigorításáról van szó, hanem arról, hogy a bloggerek világhálón folytatott tevékenységének napi figyelésével számos incidenst meg tudnak előzni. Az illető azt a tavaly novemberi esetet hozta fel példának, amikor két fiatal Vilmos Sándor holland uralkodót és Máxima királynét paradicsomokkal akarták megdobálni a moszkvai zeneakadémia épülete előtt. Az Oroszországban betiltott Nemzeti Bolsevik Párt aktivistái az akciót előtte az interneten meghirdették. Az Izvesztyija arról is beszámolt, hogy az orosz kormányőrség tavaly decemberben írt ki pályázatot a sajtóban megjelent információk "automatikus összegyűjtésére", amelyre legfeljebb 31,8 millió rubelt (mintegy 210 millió forint) költhetnek.

 


 

A lap közlése szerint szakembereknek - akik "külön erre kialakított rendszerekkel" dolgoznak - az internetes naplókban, a bloggokban elhelyezett feljegyzéseket, értesítéseket kell figyelniük, s ez az adatgyűjtés kiterjed majd a különböző események kedvező vagy negatív megítélésére is. Az államfőre, az elnöki hivatalra vagy éppen az ellenzék tiltakozó megmozdulásaira vonatkozó információkkal külön-külön foglalkoznak majd.
 

Robert Slegelj, a kormányzó Egységes Oroszország párt (JeR) parlamenti képviselője az Izvesztyijának elmondta, hogy Oroszországban eddig is működött hasonló megfigyelési rendszer, amelynek a műszaki jellemzőit csak a kormányőrség ismeri. A politikus elismeréssel beszélt arról, hogy az állami szervezet most nyílt pályázatot írt ki az internetes adatgyűjtésre. Slegelj szerint fennáll a veszély, hogy a figyeléssel megsérhetik a magánszférát, de ez minden országban így van. A kérdés nem az, hogy létezik-e ilyen rendszer, hanem az, hogy miként alkalmazzák. Az orosz kormánypárti képviselő úgy vélte: Oroszországban sokkal humánusabbak "a magánéletbe való behatolás" szabályai, mint más országokban.
 

Makszik Kononyenko ismert orosz újságíró és blogger szerint ugyanakkor a kormányőrségnek nem kellene az internet megfigyelésével foglalkoznia, ez ugyanis szerinte a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) dolga.


http://izvestia.ru/news/563116

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Ezeket a munkaköröket válthatja ki a magyar cégeknél a mesterséges intelligencia

Az elmúlt években figyelemreméltó fejlődésen ment át a mesterséges intelligencia, ami mára valamilyen formában szinte minden felhasználóhoz eljutott. Persze, ahogy az a nagy technológiai áttörések esetében lenni szokott, az MI megítélése is meglehetősen vegyes, valamint arról is megoszlanak a vélemények, hogy milyen gazdasági következményeket hoz magával és milyen hatással lesz a munkára. 

2024. május 9. 11:27

Új pályázatok segítik a hazai innovációk szellemitulajdon-védelmét

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal vissza nem térítendő támogatás formájában 500 millió forint keretösszeggel hirdet felhívásokat hazai vállalkozások, kutatóhelyek, illetve magánszemélyek számára szellemi alkotásaik levédetésére, elősegítve azok hatékony hasznosulását akár a nemzetközi piacokon is. 

2024. május 9. 09:54

Process Solutions: Mit várnak el a gazdasági vezetők és a cégvezetők a könyvelési szolgáltatójuktól?

A technológiai fejlődés és az üzleti környezet változásaival párhuzamosan a cégvezetők, vállalati döntéshozók elvárásai is folyamatosan változnak. Nemcsak a törvényi megfeleltetéssel kapcsolatos kötelezettségek betartását várják el könyvelőiktől, hanem stratégiai partnerséget és technológiai innovációt is.

2024. május 8. 19:41

Bemutatta legmodernebb újításait a Huawei Dubajban

Legújabb, innovatív viselhető-, audió- és irodai okoseszközeit mutatta be a Huawei a Dubajban rendezett nagyszabású nemzetközi eseményén. 

2024. május 8. 18:02

Telefonunk tárhelye kihat készülékünk működésére

A technológia fejlődésével egyre nagyobb jelentősége van az okostelefonok tárhelyének. Az egyre jobb minőségű képek és videók, a komplex alkalmazások és az MI megoldások mind egyre inkább csak igénylik a tárhelyet. Ugyan a HONOR eszközei kifejezetten magas tárhellyel érkeznek, mi magunk is tehetünk azért, hogy a legtöbbet hozzuk ki belőlük.

2024. május 8. 17:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36