Azonosították a román hírszerzés postáját feltörő hackert

MTI Sajtóadatbank, 2014. január 22. 13:41

A román bűnüldöző szervek szerdán Arad megyében azonosították azt a hackert, aki többek között a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vezetőjének elektronikus postafiókját is feltörte a közelmúltban - közölte a Mediafax hírügynökség a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) közleményére hivatkozva.

Az ügyészség a konkrét ügyeket és a hacker álnevét nem említve adott hírt egy szerda reggeli Arad megyei házkutatásról. A közlemény szerint alapos a gyanú, hogy L.M.L. törte fel megannyi román közszereplő elektronikus postafiókját, gátolta meg az érintettek hozzáférését saját levelezésükhöz, és hozta nyilvánosságra az érintettek magánleveleit.
 

A Mediafax tudni véli, hogy a Guccifer és Micul fum (Kis füst) álnéven működő L. Marcel Lehelről van szó, aki George Maior hírszerzési főnök postafiókját is feltörte. Az ügyészség közölte: a gyanúsított férfit egyszer már elítélték számítógépes bűncselekmények miatt. Azt is hozzátette, hogy a nyomozásban a román bűnüldözők az Egyesült Államok illetékes szerveivel működtek együtt.
 

Korábbi közlések szerint a Guccifer álnevű internetes kalóz áldozatainak lajstromára a romániai közszereplők mellett megannyi külföldi személyiség is felkerült. Ő törte fel tavaly többek között Colin Powell volt amerikai külügyminiszter elektronikus postafiókját, és ő hozta nyilvánosságra a Corina Cretu román szociáldemokrata európai parlamenti képviselő Powellnek küldött szerelmes leveleit. Az amerikai politikus emiatt magyarázkodásra kényszerült.
 

A Mediafax szerint a Guccifer álnevű hacker a Bush és a Rockefeller család tagjainak, valamint Steve Martin színésznek a személyes leveleihez és dokumentumaihoz is hozzáfért.

Kulcsszavak: security hacker

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38