Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy robot segít a fejlesztésben

forrás: Prím Online, 2017. április 5. 08:42

Együttműködő robotok segítik az elektronikai gyártó cég, a Scott Fetzer Electrical Group munkáját a nehezen automatizálható folyamatok során. A UR robotok 20%-al növelték a gyártás hatékonyságát, a monoton és veszélyes feladatok alól mentesülve a dolgozók immár jövedelmezőbb területekre koncentrálhatnak.

Az amerikai vállalat megoldást keresett arra, hogy globális szinten növelje versenyképességét, miközben kihasználja a már meglévő gépeit, berendezéseit. A cég egyik legnagyobb kihívását a gyártási környezet jelentette, hiszen változatos termékeit különböző folyamatok által, akár kis mennyiségben gyártja, számos gyártósora nem működik állandóan. „Egy rugalmas, mobil robot erőforrásra volt szükségünk, az egyedüli megoldást a kollaboratív robotokban láttuk.” – mondta Matthew Bush, a Scott Fetzer Electrical Group üzemeltetési igazgatója.

 

A dán Universal Robots által gyártott UR5 és UR10 típusú robotok egész sora áll jelenleg a vállalat rendelkezésére, amelyek egy mobil talapzaton, kerekekkel felszerelve végzik tevékenységüket, integráltan, az egész termelési folyamat részeként. A robotok készenlétben állnak a dolgozók számára, a reggeli eligazítást követően az alkalmazottak az adott napi munkaállomáson beprogramozzák őket az aktuális feladatra. A robotokat emellett olyan feladatokra is alkalmazzák a gyárban, mint például az új fejlesztések tesztelése. A cég a pozitív tapasztalatoknak köszönhetően immár minden újítást olyan szemlélettel is vizsgál, hogy azok robotok segítségével működhetnek-e. Amennyiben ez nem megvalósítható, visszatérnek a kezdetekhez, és újratervezik a koncepciót.

 

 „A saját fejlesztésű, együttműködő UR robotok felhasználási lehetőségének tárháza végtelen.”  – mondta Slavoj Musilek, a Universal Robots közép-kelet-európai igazgatója, majd hozzátette – “Bármely iparágban adaptálhatóak, a folyamatos innovációnak köszönhetően újabb és újabb területeket fedezünk fel, ahol a vállalatok beépíthetik az automatizációt munkafolyamataikba.”

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja

A 2015-ben indult Startup Safari Budapest hazánk egyik legnagyobb startup konferenciájaként idén ismét megnyitja kapuit, június 11-én 12 helyszínen közel 100 előadással és interaktív programmal várja az érdeklődőket, melynek során számos hazai szakember mellett nemzetközi előadókkal élőben is lehet majd találkozni és kérdezni tőlük. Nemcsak üzleti, hanem mélyebb technológiai és innovációs témákkal foglalkozik az esemény, angol és magyar nyelven egyaránt.

2024. május 16. 19:47

Teljes mértékben napenergiával működtethető a Lenovo üllői gyárának innovációs központja

Új, a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) innovációkat ellátó napelemeket telepített a Lenovo üllői gyártóüzeme. A vállalat 2023 októberében átadott létesítményében működő globális innovációs központja ezáltal azt is biztosítja, hogy az ügyfelek 100%-ban napenergiával tesztelhessék a HPC-munkaterhelést.

2024. május 16. 14:43

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 16. 13:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38