SUSE-felmérés az átalakuló informatikáról

forrás: Prím Online, 2017. november 23. 07:14

A rohamos ütemben terjedő felhőtechnológia áll az informatikai rendszerek átalakulásának hátterében a modern nagyvállalatoknál. A szervezetek a szoftveresen vezérelt infrastruktúrában (SDI), a konténerekben és a DevOps megközelítésben rejlő lehetőségeket aknázzák ki, hogy lépést tarthassanak napjaink piaci igényeinek változásával – állapította meg a SUSE megbízásából 1400 IT-döntéshozó körében végzett, friss, nemzetközi kutatás.

A felmérés bepillantást enged az új technológiák és stratégiák gyors terjedésének mozgatórugóiba, és megmutatja, hogyan segíthetik azok a digitális átalakulást követő IT-szakembereket az agilitás növelésében, a kockázatok enyhítésében és a működési költségek csökkentésében. 

 

A kutatás legfontosabb megállapításai:

  • Tovább terjed a felhő, markáns eltolódással a hibrid technológia felé – A felhőalapú technológia olyan fejlettségi szintet ért el, hogy sok vállalat elsősorban vagy kizárólagosan felhőre épülő informatikai stratégiára kezd átállni. A növekedés minden típusú felhőnél folytatódik a jövőben. Kiemelkedően nagy ugrás várható a hibrid megoldásoknál (a válaszadók 66 százaléka szerint) és a privát felhőnél (55%), míg a nyilvános felhő esetében mindössze 36 százalék számít növekedésre. A megkérdezettek több mint 60 százaléka a költségcsökkentést nevezte meg a felhő bevezetésének elsődleges okaként. A további indokok között szerepelt a fejlesztői és programozói munka hatékonyságának növelése (59%), az adatközpont konszolidálása (58%), valamint az általános üzleti reakcióidő és az innováció felgyorsítása (57%). 
  • Feltör az OpenStack – Ahogy egyre több vállalat fordul a privát vagy hibrid felhőmegoldások felé, az OpenStack is egyre népszerűbbé válik. A felmérésben részt vevő vállalatok 23 százaléka már be is vezette a platformot (míg ez a szám 2015-ben még csupán 15 százalék volt), 59 százalék pedig tervezi a bevezetését. A kutatás eredményei szerint a vállalatok azért kedvelik ezt a nyílt forráskódú technológiát, mert rugalmas, jól integrálható és elősegíti a költségek csökkentését.
  • A szoftveresen vezérelt infrastruktúra a jövő útja – A kutatás résztvevőinek 95 százaléka szerint az adatközpontokban a szoftveresen vezérelt infrastruktúra (SDI) jelenti a jövőt. A megkérdezettek az SDI több üzleti és technológiai előnyét említették, köztük az IT-erőforrások gyorsabb rendelkezésre bocsátását (65%), az adatközpont egyszerűbb felügyeletét (63%) és az új informatikai megközelítések, például a DevOps és hibrid felhő támogatását (51%).
  • DevOps: több mint buzzword – A vállalatok kiemelt jelentőséget tulajdonítanak a DevOps-gyakorlatnak, a válaszadók 86 százalékánál részét képezi a jövőbeni IT-stratégiának. A DevOps sikeres megvalósítása komplex feladat, de a szoftveresen vezérelt infrastruktúra biztosítani tudja a valódi DevOps-megközelítés alkalmazásához szükséges rugalmas és moduláris felhőinfrastruktúrát. 
  • Egyre szélesebb körben terjed a konténerek használata – Jelenleg a vállalatok 27 százaléka használ konténereket, 44 százalék pedig a következő egy éven belül tervezi bevezetésüket. Sokan a DevOps folyamatok támogatásához tartják szükségesnek a konténereket, mivel segítségükkel a szervezetek jobban kioszthatják erőforrásaikat, megbízhatóbbá tehetik üzleti folyamataikat, valamint felgyorsíthatják az alkalmazások fejlesztését és az átállást a felhőre. 

 

 

A kutatásról

A független piackutatást az Insight Avenue végezte a SUSE megbízásából. A felmérés során 20 ország több mint 1400 vezető beosztású IT-döntéshozójával készítettek interjút, különböző iparágakban. Minden megkérdezett 250 főnél több alkalmazottat foglalkoztató szervezetnél dolgozik, 48 százalékuknál a létszám az 1000 főt is meghaladta. A kutatás eredményei megtekinthetők a következő weboldalon: https://suse.lookbookhq.com/market-research-cloud/cloud-research-report

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A MOL nyerte a funkcionális átalakítás nagydíját az SAP Quality Awards versenyen

Az üzleti transzformáció a folyamatosan változó környezetben elengedhetetlen. Az SAP éppen ezért immár tizennegyedik alkalommal díjazza azokat az üzleti átalakítást megvalósító vállalatokat, amelyek élen járnak a változásban, és jó példaként szolgálnak a sikeres bevezetésben. Az SAP Quality Awards egyik nagydíját idén a magyar MOL nyerte el. 

2024. május 13. 17:40

K&H: ismét a legjobb digitális bank Magyarországon

A K&H Csoport az egymást követő második évben, 2024-ben is elnyerte a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review „Legjobb Digitális Bank Magyarországon” díját. Az indoklásban a K&H innovatív digitális pénzügyek terén játszott úttörő szerepét emelték ki, különös tekintettel a világszínvonalú és könnyen kezelhető mobilbankra, valamint a hozzá kapcsolódó, a szektorban itthon elsőként beszédhanggal is és magyarul kommunikáló digitális pénzügyi asszisztensre, Kate-re. 

2024. május 13. 14:31

Az AI kutatja a kritikus ásványkincseket is

Közel 1 millió amerikai dollárral zárta az újabb befektetési körét a Beholder. Ennek köszönhetően lett az AI-alapú, kritikus ásványkincsek feltárásában élenjáró ukrán startup finanszírozója az EIT InnoEnergy, a Rockstart Energy és az STRT. A friss források bevonásával a vállalat felgyorsíthatja a kutatómunkáját és a mesterséges intelligencia-eszközeire alapozva segítheti a zöld energiaátmenethez szükséges kritikus nyersanyagok kitermelését.

2024. május 13. 11:30

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36