Együttműködő robot-kiegészítőket mutatott be az OnRobot

forrás: Prím Online, 2018. november 15. 17:58

Magyarországon is bemutatkozott a világ egyik legjelentősebb robotipari vállalkozása, a legmodernebb robotikai technológiát képviselő OnRobot. A vállalat különböző grippereket és szenzorokat, valamint egyéb kobot (együttműködő robot) kiegészítőket integrál annak érdekében, hogy minél könnyebbé tegye a kobot-technológia megvalósítását.

A gyártási folyamatok robotizálása és automatizálása a Kelet és Közép-európai régióra is kiterjed. Az új megoldások új felhasználási területeket nyitnak meg az együttműködő robotika számára, miközben a technológia megvalósítását egyre könnyebbé teszik. Az együttműködő robot-kiegészítők gyorsabbá és hatékonyabbá teszik a kobotokkal való közös munkát.

 

Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója és a sajtóesemény házigazdája szerint „az együttműködő robotokban megvan a potenciál arra, hogy az ipari automatizáció alapvető alkotóelemeivé váljanak.”

 

 

Az együttműködő robot technológia az elmúlt évtized egyik legfontosabb innovációjának számít. Az OnRobot megoldást kínál arra, hogy a kobotokat széleskörű feladatokkal lehessen megbízni, a gépkezeléstől kezdve, a csomagoláson és a minőségellenőrzésen keresztül az összeszerelésig. Ha egy vállalat kobotok segítségével javítja a gyártási folyamatainak minőségét, akkor növelni tudja a termelékenységet, biztonságosabb környezetet képes kialakítani, és gyors megtérülést tapasztal a teljes robot-befektetést érintően. A kobotok bármiféle ismétlődő és veszélyes feladatot el tudnak látni, így az alkalmazottak lehetőséget kapnak arra, hogy jobb, értékesebb és egészségesebb munkákkal foglalkozhassanak.

 

Termékek – OnRobot gripperek és szenzorok

Az OnRobot kobot-kiegészítői - mint például a szenzorok és gripperek – jelenthetik azt a megoldást, ami áthidalja a komplikált automatizáció problémáját. Ezek a robot-kiegészítők a rendkívüli sokoldalúságuknak és a kompatibilitásuknak köszönhetően számos együttműködő robottípussal könnyedén használhatóak.

 

 

A magyar piac most lehetőséget kapott arra, hogy találkozzon a globális és a helyi vezetőséggel is, valamint, hogy szorosabb kapcsolatot építsen ki a dán vállalattal. Az esemény során a résztvevők kipróbálhatták a VG10 vákuum grippert, ami egy speciálisan együttműködő robot alkalmazások számára tervezett end-of-arm-tooling.

 

A gripper kettős fogó funkcióval rendelkezik, és a csomag egy szerszámcserélőt, valamint többféle tipikus vákuumos tapadókorongot is tartalmaz, így egy igazán plug & produce megoldásról beszélhetünk. Az eszköz dobozból való kivétele után már egyből működőképes is, fél óra sem kell, és már a gyártósoron dolgozik.

 

CEE forgalmazói hálózat

Az OnRobot a Közép- és Kelet-európai piacon partnerhálózatán keresztül van jelen. A vállalat 28 forgalmazóval és integrátorral rendelkezik a régióban, többek közt Horvátországban, Csehországban, Szlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban, Romániában, Oroszországban és Szlovéniában.

 

Magyarországon az OnRobot robot-kiegészítőket a B&O Engineering, a Vesz-Mont 2000 Kft. és a Robot-X Hungary Kft. forgalmazza. Az OnRobot forgalmazók teljes listája az alábbi linken érhető el: www.onrobot.com/distributors

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Buszos útdíjfizetés – az első időszak tanulságai

A legtöbb busz a legkevésbé szennyező kategóriába tartozik, a külföldi járművek az autópályákat használják, míg a hazai személyszállítók harmada inkább az olcsóbb útvonalakat választja és a legtöbb vállalkozás felismerte, hogy a használatarányos útdíjfizetés kényszerét minőségbiztosítási fejlesztésekre is lehet használni – ezek a legérdekesebb megállapítások az útdíjfizetés bevezetése óta eltelt időszakból.

2024. május 17. 17:30

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59