Az LG és a Magna közös vállalkozást jelentett be

forrás: Prím Online, 2020. december 28. 09:42

Az LG Electronics (LG) és a Magna International Inc. (Magna) bejelentették, hogy közös vállalkozást hoznak létre, amely elektromotorokat, invertereket, fedélzeti akkumulátorokat és — néhány autógyártó számára — ehhez kapcsolódó elektromosjármű-rendszereket gyárt majd, támogatva az elektromos járművek felé történő globális elmozdulást. Az új cég, amely előzetesen az LG Magna e-Powertrain nevet kapta, a Magna autóipari és elektromos erőátviteli rendszerek terén felhalmozott tudását az LG elektromotor- és inverteralkatrészek fejlesztésében szerzett tapasztalataival ötvözi, felgyorsítva mindkét partner növekedését az elektromos meghajtású járművek piacán.

A közös vállalkozás lehetővé teszi, hogy a két fél a meglévő technológiákra, mérnöki kapacitásra és kiépített globális hálózatra építve tovább bővítse elektromos meghajtású járművekhez kapcsolódó termékkínálatát. Az elektromotorok, inverterek és elektromosjármű-rendszerek piacán jelentős növekedés várható az elkövetkező 10 évben, a közös vállalkozás pedig ezt a gyorsan növekvő globális piacot célozza majd világszínvonalú portfóliójával. 

 

Az LG az elektromosjármű-alkatrészek fejlesztésében elsősorban a Chevrolet Bolt és a Jaguar I-PACE modellek kapcsán szerzett tapasztalatot. Míg az LG az együttműködés keretében a Magna piacra lépését és az elektromos alkatrészek gyártását segíti, a szoftver- és rendszerintegrációval kapcsolatos ismereteket a Magna biztosítja. A közös vállalkozás lehetővé teszi, hogy a vásárlók megbízható alkatrészek teljes kínálatából válogathassanak — és akár egy teljes elektromos meghajtású rendszert adaptáljanak.

 

„Ez az együttműködés teljes mértékben összhangban van stratégiánkkal, amely szerint az elektromosítás élvonalában változatos, világszínvonalú portfólióval kívánjuk támogatni az autógyártókat” — mondta a Magna elnöke és nemrégiben kinevezett vezérigazgatója, Swamy Kotagiri. „Erősségeink egyesítésétől azt várjuk, hogy befektetéseink hatékonyabbá válnak, piacra lépésünk pedig felgyorsul, miközben továbbra is profitálunk az elektromos meghajtású járművek piacán tapasztalható növekedésből.”

 

 

„A gyártóknak folyamatosan dolgozniuk kell azon, hogy megtartsák vezető szerepüket az elektromosítás versenyében, e megállapodás révén pedig az LG járműalkatrész üzletága egy olyan új fejezetébe lép, amelyben hatalmas növekedési potenciál van” — mondta Dr. Kim Jin-yong, az LG járműalkatrész üzletágának elnöke. „Úgy gondoljuk, hogy házon belüli hozzáértésünk és a Magna széleskörű tapasztalata együtt gyorsabban változtatja majd meg az elektromos járművek piacát, mint ha erre külön-külön törekednénk.” 

 

A közös vállalkozás alá több mint 1000 alkalmazott tartozik majd az LG telephelyein az Egyesült Államokban, Dél-Koreában és Kínában.

 

A tranzakció várhatóan 2021 júliusában zárul le olyan szükséges feltételek megvalósulása után, mint az LG részvényeseinek jóváhagyása és a hatósági engedélyek beszerzése.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55