Lezajlott a VII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny előválogató fordulója

OTS - Cégvonal, 2007. március 7. 11:42
2007. március 3-án, szombaton zajlott az idén hetedik alkalommal megrendezésre kerülő Nemzetközi 24 órás Programozóverseny internetes fordulója.
Az esemény szervezését a korábbi évekhez hasonlóan a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő Magyar Villamosmérnök- és Informatikushallgatók Egyesülete, valamint a Simonyi Károly Szakkollégium vállalta magára. Az idei feladatsort a műszaki egyetem közelmúltban végzett hallgatói - Berki Lukács, Darabos Dániel, Hesz Gábor, és Németh András - állították össze. A verseny főtámogatója - mint eddig minden alkalommal - idén is a Fornax ZRt. Az elektronikus előválogatón a Jon far bestämma nevű svéd csapat érte el a legjobb eredményt. Mellettük további 26 csapat nyert jogot a május 4-6. között Budapesten megrendezésre kerülő döntőn való részvételhez. A legjobban szereplő magyar csapat a 4. helyezést elérő landmine volt.

A korábbi években megszokotthoz hasonlóan idén is kiemelkedő figyelem kísérte a versenyt. Ezt mutatja, hogy még a tavalyinál is több csapat vett részt az elektronikus előválogatón. A verseny elismertségét és szakmai színvonalát az is bizonyítja, hogy a külföldi csapatok részaránya 57%.

A versenyre háromfős csapatok jelentkezhettek, profik és amatőrök egyaránt. A versenyzők több mint fele - mint általában - az egyetemi és főiskolai hallgatók közül került ki, de számos tapasztalt szakembert és több középiskolás csapatot is találhattunk az indulók közt.

A március 3-ai előválogatón közép-európai idő szerint délelőtt 10 órakor vált hozzáférhetővé a 7 egymástól független feladat, melyek megoldására 5 óra állt rendelkezésre. A problémák elsősorban a versenyzők algoritmuselméleti ismereteit tették próbára, de emellett fontos szerepet kapott a gyors és precíz kódírási képesség is. A verseny korábbi kiírásaihoz hasonlóan, idén is bármilyen segédeszközt igénybe lehetett venni a feladatok megoldásához.

Az internetes fordulóban 4 kontinens 31 országából vettek részt, közülük a legjobb 27 csapat kvalifikálta magát a május 4-6. között megrendezésre kerülő budapesti döntőbe. Hozzájuk csatlakozik még a tavalyi verseny első három helyezettje, akik automatikus meghívást kaptak az utolsó megmérettetésre, ahol a csapatoknak pontosan 24 órájuk lesz a lényegesen összetettebb problémákból álló kihívás teljesítésére. A felejthetetlen élményeken és a hasznos tapasztalatokon túl a csapatokat tovább motiválják a támogatók által mintegy 5000 euró értékben felajánlott nyeremények.
Kulcsszavak: verseny BME

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Újgenerációs, sajátmárkás készülékek a Telekomnál

A Telekom május 23-án piacra dobja az újgenerációs, saját márkás készülékeit, a T Phone 2 5G-t és T Phone 2 Pro 5G-t. A telefonok nagyobb teljesítményű processzorral, fejlett kamerarendszerrel és kiváló minőségű kijelzővel érkeznek, hogy optimalizált játék- és streaming-élményt nyújtsanak felhasználóiknak.

2024. május 14. 20:58

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36