A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve

OTS - Cégvonal, 2009. január 6. 11:37

A Magyar Feltalálók Egyesülete, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Microsoft Magyarország Kft. közösen egy Számítástechnikai Innovációs Központot alapított 2007. októberében annak érdekében, hogy elősegíthesse az innovációt és kutatás-fejlesztést különösen az információtechnológiai szektorban, valamint hozzájárulhasson az információs és tudásalapú társadalom magyarországi megteremtéséhez, különösen a korszerű ismeretek bemutatásával és legújabb megoldások propagálásával.

 E központ az Infoparkban létesült. Az első munkaév alatt az elért eredmények példaértékűek. A képzéseken részt vett összesen 2756 fő, a programon keresztül szerzett új állások száma 91 volt. Már néhány olyan műszaki alkotásról is számot lehet adni, melynek létrejöttében a számítástechnikai ismeret-átadásnak is szerepe volt.

 E sikerektől indíttatva az alapítók elhatározták, hogy a kezdeményezést kiterjesztik hazai és nemzetközi vonatkozásban is. Azt tervezik, hogy Magyarország további egyetemi városaiban is létesítenek kihelyezett tanfolyamokat. A budapesti székhelyű Feltalálók Egyesületei Nemzetközi Szövetsége (IFIA) pedig a Számítástechnikai Innovációs Központ keretén belül egy módszertani bázist hoz létre.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A világ 600 legjobb fiatal egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem

Az 501–600. helyen szerepel a győri Széchenyi István Egyetem azon a ranglistán, amelyet a Times Higher Education (THE) május 14-én tett közzé a világ legjobb fiatal egyetemeiről. Az intézmény újabb sikere mögött erősödő kutatási teljesítménye, valamint szoros ipari és nemzetközi kapcsolatai állnak.

2024. május 15. 14:33

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36