Körbetartozás-tréning kisvállalatoknak

forrás Prim Online, 2009. február 10. 09:23

A hazai vállalkozások kilencven százaléka folytat küzdelmet az elcsúszó kifizetések miatt, és száz kiszámlázott forintból négyet soha nem kap meg a szállító Magyarországon. A körbetartozás problémáját a prosperitás időszakában sem a kormány, sem maguk a cégek nem tudták megoldani, pedig léteznek jól bevált eszközök, mint a szerződéskötés előtti monitoring vagy éppen a váltó használata. Ezeket az eszközöket is számba veszi a Piac és Profit jövő heti „Kiút a körbetartozás csapdájából” című tréningje.

A körbetartozás egyes becslések szerint akár az ezermilliárd forintos nagyságrendet is elérheti az országban, ezért a jelenség visszaszorítására többször is tett erőfeszítéseket a kormányzat az elmúlt években, ennek ellenére még állami cégek is mind a mai napig érintettek maradtak a problémában.
A gazdasági válság most különösen kritikus helyzetbe hozta a körbetartozásban érintett kis- és középvállalati (KKV) szegmenst, amely tartalékok nélkül, pénzügyi hátrányban próbálja meg túlélni ezt az időszakot. 
Piac és Profit Kiadó 13 éve vesz részt a hazai KKV üzleti szektor vérkeringésében, így a terület szakértőjeként első kézből értesülve a problémákról, tréninget szervez Budapesten február 18-án a körbetartozás felszámolásának elősegítésére.
   
„A körbetartozás nem csak azt jelenti, hogy az egyébként versenyképes cégek elbukhatnak, hanem a likviditás megőrzésére érdekében fel kell álldozni a fejlesztést” – fogalmazott Demcsák Mária, a Piac és Profit Konferenciaközpont ügyvezetője, majd hozzáfűzte, a Piac és Profit által preferált üzleti modell, a „Felelős Profit” megjelenése, vagyis az etikus gazdasági környezet kialakulása ezt a problémát is megoldaná.

Csatlós Csilla, a Direktinfo ügyvezető igazgatója tapasztalatai szerint a jelenség mára a gazdaság összes szegmensében látványosan jelentkezik, senki nem érezheti magát biztonságban. Véleménye szerint a körbetartozás ellen a cégek túlnyomó része az elemi óvintézkedéseket sem teszi meg. „Általános gyakorlat Magyarországon, hogy a cégek nem minősítik ügyfeleiket a leszerződés előtt, és a bajok beköszöntével is csak százból egyetlen vállalat bíz meg követeléskezelőt, ezért sokan tehetetlenül egy helyben topognak a problémával” – mutat rá a szakértő.

A „Kiút a körbetartozás csapdájából” tréning számba veszi azokat a törvényes eszközöket és lehetőségeket, amelyekkel egy vállalat megakadályozhatja, vagy legalábbis lecsökkentheti annak az esélyét, hogy csapdába kerüljön. Az előzetes és a vevőkövető monitoring, vagy éppen a régebben használatos váltó használatáról, a jogi lehetőségekről és a számlamenedzsment rendszerről olyan gyakorló szakemberek számolnak be, mint Csatlós Csilla kintlévőség szakértő; Dr. Kerepessy Krisztián a Pesti Központi Kerületi Bíróságtól vagy éppen Csizmadia Csaba, az E-Post Kft. igazgatója.

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Buszos útdíjfizetés – az első időszak tanulságai

A legtöbb busz a legkevésbé szennyező kategóriába tartozik, a külföldi járművek az autópályákat használják, míg a hazai személyszállítók harmada inkább az olcsóbb útvonalakat választja és a legtöbb vállalkozás felismerte, hogy a használatarányos útdíjfizetés kényszerét minőségbiztosítási fejlesztésekre is lehet használni – ezek a legérdekesebb megállapítások az útdíjfizetés bevezetése óta eltelt időszakból.

2024. május 17. 17:30

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Új elnökségi tagokat választott a Magyar Marketing Szövetség

A szakma meghatározó szervezete, a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) május 15-én, a Haris Parkban szervezte tisztújító közgyűlését, amelyen a tagok kibővült, immár 18 tagú Elnökséget választottak, amelyben továbbra is a hazai marketing és kommunikációs szakma meghatározó döntéshozói, illetve szereplői kaptak helyet. 

2024. május 17. 09:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59