Videokonferencia-rendszerrel bővítette szolgáltatásait az informatikai klaszter

MTI Sajtóadatbank, 2010. május 14. 11:03

Videokonferencia-rendszert állított munkába a Sopron Régió Informatikai Klaszter 38 millió forintos beruházás keretében uniós támogatással és az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával - közölte a klasztermenedzser csütörtökön az MTI-vel.

Timár Andrea elmondta: közel 30 millió forintot nyert pályázaton a szervezet a Nyugat-dunántúli Regionális Operatív Programból. A fennmaradó hányadot az önrész tette ki.

Ismertetése szerint a fejlesztés a hatékony kommunikációt, a technológia transzfert és a tudásmegosztást segíti elő. A videórendszer használata a klasztertagok számára ingyenesen teszi lehetővé, hogy a világ bármely pontján üzleti partnereikkel, ügyfeleikkel, beszállítóikkal megbeszéléseket folytassanak, információkat cseréljenek anélkül, hogy személyesen közös tárgyalóasztalhoz ülnének.

A klasztertagok most a rendszer technikai kezelésével ismerkednek. A Sopronba telepített szolgáltatást a városban és a térségben bármely intézmény igénybe veheti, ennek finanszírozási hátterét most dolgozzák ki.

A klaszter 20 informatikai érdekeltségű, nagyobb részben a kistérségben működő szervezet együttműködésével alakult meg 2008 nyarán. Jelenleg 23 tagja van, számukra - egyebek mellett - pályázatfigyelést, partnerkeresést végez a szervezet, s közreműködik
abban is, hogy a tagok közös fejlesztésekbe kezdjenek.

A klaszter fő profilját az informatikai termékekhez és szolgáltatásokhoz kapcsolódó kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenység elősegítése képezi. A hosszú távú cél pedig olyan térségi együttműködés kialakítása és működtetése az informatika ágazatban, amely növeli a klasztertagok versenyképességét, és lehetővé teszi számukra a már létező nemzetközi technológiai transzferhálózatokba való bekapcsolódást - mondta a klasztermenedzser.

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

"Pénz, de honnan? 2024."

Beindultak és egész évben kitartanak az előnyös pályázati kiírások kkv-knak, és sorra hirdetik meg a KAP, az agrárium idei pályázati kiírásait. A "Pénz, de honnan? 2024" roadshow utolsó, budapesti állomásán június 20-án is sok új kedvezményes, támogatott forrást hoznak az előadók Közép-Magyarország kkv-döntéshozóinak és az agrárium szereplőinek.

2024. május 28. 20:37

Az LG két kutatási beszámolóját mutatták be egy AI technológiai konferencián

Május 7-11. között, a Bécsben megrendezett International Conference on Learning Representations (ICLR) 2024 konferencián mutathatta be kutatási eredményeit az LG Electronics (LG). A rengeteg beérkezett pályamű közül az LG kutatási dokumentumait a legjobb egy százalék közé választották, így bekerültek a konferencia programjába. Mindez jól szemlélteti az LG kutatási erőfeszítéseinek jelentőségét, és megerősíti a cég pozícióját a kulcsfontosságú AI technológiák fejlesztésének éllovasaként az olyan területeken, mint például a robotika, a metaversum és az intelligens otthonok.

2024. május 28. 16:11

Felforgatja a munkaerőpiacot a mesterséges intelligencia

A mesterséges intelligencia (MI) által érintett ágazatokban ugrásszerűen nőtt a termelékenység, az MI-t használó állások egyre nagyobb számban jelennek meg és akár 25%-os bérprémiumot kínálnak – derül ki a PwC Global AI Jobs Barometer felméréséből, mely 15 ország több mint félmilliárd álláshirdetését elemezte.

2024. május 28. 14:40

Megbízható Munkaadó 2024-26 címet kapott az SAP

Az SAP Hungary Kft. elnyerte a "Megbízható Munkaadó 2024-26" címet a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) éves taggyűlésén. A díjat olyan cégek kapják, amelyek kiemelkedő HR-gyakorlatot folytatnak, és példaértékű módon gondoskodnak munkatársaik munka- és életkörülményeiről.

2024. május 28. 13:07

Megjelent az első magyar kiberbiztonsági labor az IECEE CB séma alatt

A CCLab Kft. sikeresen teljesített a CBTL auditon és a nemzetközi IECEE CB Rendszerben CB Testing Laboratory (CBTL) jogosultságot szerzett. A magyarországi székhelyű CCLab hivatalosan 2024. május 24-én sikeresen kiterjesztette kiberbiztonsági tesztelői, értékelői és tanúsítási képességét a fogyasztói IoT eszközökre készült ETSI EN 303 645 és az ipari automatizálási és vezérlőrendszerekre szakosodott IEC 62443-4-1 / -4-2 szabványokra az IECEE CB séma keretén belül. A CB séma alatt kiadott tanúsítványokat jelenleg több mint 50 országban fogadják el. 

2024. május 28. 10:13

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az Everguest szoftvere felforgatja a turizmus állóvizét

2024. május 27. 17:30

Minden második magyar internetező volt már áldozata kibertámadásnak

2024. május 22. 14:37

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52