Gázkereskedő rendszert vett az MVMP

forrás Prim Online, 2012. május 22. 12:04

A multi-utility (több közműves) ellátás irányába elmozduló MVM Partner az IP Systems megoldását választotta földgáz-kereskedelmi tevékenységének informatikai támogatására. A tavalyi évben összesen 11,89 milliárd m3 volt hazánk földgázfelhasználása, ebből a versenypiacon 7,88 milliárd m3 került hasznosításra, míg a háztartások fogyasztása 3,47 milliárd m3 volt.

A piac telítettsége következtében más szektorokhoz (pl. a telekommunikációs vagy környezeti szolgáltatások) hasonlóan az energiaszolgáltatás területén is egyre inkább megfigyelhető az elmozdulás a multi-utility ellátás irányába. A villamosenergia-versenypiacon mára vezető szerepet betöltő MVM Partner is ezért lépett be kereskedőként a csaknem 8 milliárd m3 éves felhasználású földgázversenypiacra, mely tevékenység támogatására informatikai megoldást keresett.

„Bár a gyökereink a villamos energiában vannak, a versenypiacon dolgozó kereskedő cégként nem tehetjük meg, hogy csak egy típusú energiafajtához ragaszkodjunk. Inkább szeretnénk kihasználni a két terület szinergiáját. Ezért olyan informatikai támogatást kerestünk, mely integrálható a már meglévő rendszereinkhez (CRM, számlázás, ügyviteli rendszerek), másrészről pedig biztosítja az energiafelhasználás és kapacitások optimalizálásához szükséges analitikát” – mondta Major György, az MVM Partner vezérigazgatója.

Az MVMP szakemberei az IP Systems Kft. Trading Energy Platform nevű rendszere mellett döntöttek, mivel ez volt a legkiforrottabb megoldás, amely esetében a rendkívül szoros bevezetési határidő is biztosítható volt.

„Az energiapiacon végbement liberalizáció ébresztette fel azt az igényt, hogy az energiakereskedelmet informatikai megoldásokkal támogassuk. A Trading Energy Platform koncepciójának kialakításakor így alapvető szempont volt, hogy olyan egységes energiakereskedelmi rendszert valósítson meg, amely egyaránt alkalmas földgáz- és villamosenergia-kereskedelmi tevékenység támogatására az iparági legjobb gyakorlatok, valamint a törvényi megfelelőségek figyelembe vételével” – magyarázta Füzi Ákos, az IP Systems ügyvezető igazgatója.

A Trading Energy Platform bevezetésekor az IP Systems szakembereinek a rövid határidőn és az integráción túl számos egyéb kihívásra is választ kellett adniuk, így például a szoftvernek mind a tárolói, mind a szállítórendszeri használat támogatását biztosítania kellett, vagyis a földgáz keletkezési helyétől az ügyfél ellátásáig elősegíteni az MVMP üzleti folyamatait.

„A technológia előállításában és szakmailag egyaránt jelentős segítséget nyújtott számunkra az IP Systems, összességében azt a profizmust kaptuk, amire számítottunk” – mondta a projekt eredményeiről Major György hozzátéve, hogy az együttműködés a jövőben is folytatódik, hiszen az IP Systems a rendszer átadása óta is támogatja az üzemeltetést.
 

Kulcsszavak: MVM földgáz IP Systems

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Buszos útdíjfizetés – az első időszak tanulságai

A legtöbb busz a legkevésbé szennyező kategóriába tartozik, a külföldi járművek az autópályákat használják, míg a hazai személyszállítók harmada inkább az olcsóbb útvonalakat választja és a legtöbb vállalkozás felismerte, hogy a használatarányos útdíjfizetés kényszerét minőségbiztosítási fejlesztésekre is lehet használni – ezek a legérdekesebb megállapítások az útdíjfizetés bevezetése óta eltelt időszakból.

2024. május 17. 17:30

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59