Novell újítás virtuális alkalmazások készítéséhez

forrás Prim Online, 2012. január 13. 14:30

A Novell bejelentette, hogy elérhetővé vált a Novell ZENworks Application Virtualization 9. A legújabb kiadás egyedülálló alkalmazásgyűjtő funkciója lehetővé teszi az informatikusok számára, hogy a vállalat által használt alkalmazásokat tartalmazó könyvtárakban felkutassák a legjobb tárolt verziót, amelyből létrehozhatják a szükséges virtuális alkalmazásokat.

A Novell megoldása azt is rögzíti, hogy az egyes felhasználók milyen beállításokat használnak az alkalmazás futtatása során, és ezek a beállítások is bekerülnek a virtuális alkalmazásba. A korábban már elvégzett gyűjtések eredményét felhasználva, az IT szakemberek pontosan megállapíthatják, melyek a legideálisabb megoldások az adott gép számára, és időt megtakarítva, gyorsan hozhatják létre a szükséges virtuális alkalmazásokat, egyúttal biztosítva a minőséget is.

A ZENworks Application Virtualization 9 számos előre összeállított sablonhoz biztosít hozzáférést, amelyek segítségével tesztelt és optimalizált alkalmazáskonfigurációkon alapulva készíthetők virtuális alkalmazások. Ezen web-alapú sablonok az informatikai szakemberek számára hozzáférést biztosítanak egy olyan központi tárhoz, amely az általánosan használt alkalmazások legfrissebb verzióit tartalmazza. Ha az alkalmazásokat sablonok használatával hozzák létre, jelentősen csökken a virtuális alkalmazások konfigurálásához szükséges manuális munka mennyisége. A web-alapú elérésnek köszönhetően nem szükséges minden egyes alkalommal a ZENworks Application Virtualization legfrissebb verziójára frissíteni, amikor egy alkalmazás frissítésre szorul, így csökken az informatikai munka mennyisége és egyúttal a költségek is.

A Novell ZENworks Application Virtualization 9 további előnyei:


•    Kapcsolat nélküli folyamatos streamelés támogatása – A kapcsolat nélküli folyamatos streamelés támogatása révén elég egyszer futtatni egy virtualizált alkalmazást egy adott gépen ahhoz, hogy az onnantól kezdve mindig elérhető legyen azon a gépen anélkül, hogy folyamatos hálózati kapcsolatra lenne szükség.
•    „Juke-Boxing” – A „Juke-Boxing” funkció azt teszi lehetővé, hogy a szoftvercsomagok különböző komponenseit különállóan, a teljes csomag elindítása nélkül futtathassák a felhasználók: ezzel csökken a vállalatban éppen nem használt alprogramok letöltéséhez társuló idő és vesződség. Például az egyetlen virtuális alkalmazásként használt irodai programcsomag esetében a szövegszerkesztő elindításakor csak az ahhoz szükséges komponensek töltődnek le.
•    Alkalmazás-irányítás – Az alkalmazás-irányítás a licencszerződéseknek való megfeleléshez nyújt segítséget az informatikai részlegnek. A hordozható virtuális alkalmazások mostantól konfigurálhatók úgy, hogy csak a meghatározott feltételeknek megfelelő felhasználók futtathassák azokat. Ilyen feltétel lehet például a Microsoft Active Directory-tagság, vagy a ZENworks felügyelete az eszköz felett. Így elkerülhető az, hogy egy programot – a hordozható virtuális alkalmazások révén – a licencszerződésben megengedettnél nagyobb számú felhasználó vegye igénybe.

Kulcsszavak: virtualizáció Novell

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

A márkák megítélése szenvedhet kárt a visszaeső életszínvonal miatt

Az összes vizsgált szempont szerint romlott a fogyasztói elégedettség az elmúlt egy évben a KPMG Customer Experience Excellence globális kutatása szerint. A jelenség mögött első sorban a globális megélhetési válság áll. Ugyanakkor a pandémia idején a márkák részéről tapasztalt odaadó hozzáálláshoz képest a mostani krízisjelenségek kezelésében nem érzik a fogyasztók a cégek részéről a partneri hozzáállást. Míg például a covid okozta fogyasztói nehézségeket közös összefogással lehetett megfelelően kezelni, a mesterséges intelligencia kérdésében akár a front ellentétes oldalára is rendeződhetnek a szolgáltatók és a fogyasztók – hívja fel a figyelmet jelentésében a KPMG.

2024. március 27. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05