Már az első százban a Huawei a Fortune 500 listán

forrás: Prím Online, 2017. július 24. 12:09

A Huawei idén első alkalommal került a Fortune 500 lista első 100 helyezettje közé. A vállalat 78,51 milliárd dolláros bevételével a július 20-án napvilágot látott összesítés 83. helyére került, amely jelentős előrelépés a tavalyi 129-hez képest.

A „legfőbb lista” néven is emlegetett Fortune 500 listát évente készíti el a Fortune magazin a világ legnagyobb cégeit rangsorolva. A lista bevétel és haszon alapján értékeli a vállalatokat, más listákhoz képest jobban fókuszálva azok méretére. 

 

A Huawei márka értékét a világ számos más hitelminősítő intézete és neves márkaérték listája is elismeri, például a Huawei volt az egyetlen kínai vállalat, mely a Forbes 2017-es legértékesebb vállalatokat összegző listájára felkerült; 49. lett a BrandZ Top 100 Legértékesebb Vállalat listáján; valamint az előző évhez képest 7 hellyel jutott feljebb, és ezzel a 40. helyre került a Brand Finance 2017 Global 500-as, legértékesebb vállalatokat rangsoroló listáján.

 

A Huawei három fő üzletágának egyikeként a Huawei Fogyasztói Üzletág elkötelezett amellett, hogy jelentős kulturális és technológiai márkaként népszerű legyen a fogyasztók között szerte a világon. Olyan széleskörűen elismert ügynökségek, mint az IDC, az SA és a Trendforce által készített piackutatási kimutatások szerint a Huawei 2017 első negyedévében piaci részesedés alapján a harmadik helyezést érte el a nemzetközi okostelefon piacon, Kínában pedig az dobogó csúcsára állhatott. P- és Mate zászlóshajó sorozatai elnyerték a fogyasztók szívét, erős alapot teremtve a Huaweinek ahhoz, hogy növelje befolyását a közép- és a felső kategóriás termékek piacán.

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből. 

2024. május 8. 14:16

GKID-Mastercard Digitális Kereskedelmi Körkép 2024/I

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.

2024. május 8. 11:28

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36