Valós idejű, vállalati, közösségi együttműködést nyújt a Novell Vibe

forrás Prim Online, 2010. november 19. 16:56

A Novell bejelentette, hogy elkészült az új generációs közösségi csoportmunka-platformja, a Novell Vibe bétaverziója, amely a Novell korábbi közösségi (Novell Pulse) és csoportmunka-megoldásának (Novell Teaming) összeolvadásával jött létre.

A Novell Vibe segítségével a vállalati felhasználók minden számukra fontos információról időben értesülhetnek, hozzáférhetnek az ötletekhez, könnyedén kapcsolatba léphetnek, és együtt dolgozhatnak a vállalaton belüli kollégáikkal, valamint külső partnereikkel és ügyfeleikkel. A Novell Vibe-ot kifejezetten vállalati felhasználásra tervezték, ezért a legújabb csoportmunka-technológiák előnyeit a megfelelően szigorú biztonsági előírások betartása mellett teszi lehetővé. A Novell új generációs közösségi csoportmunka-platformja felhőalapú (Novell Vibe Cloud), illetve helyben telepített (Novell Vibe OnPrem) megoldásként is elérhető lesz. A közös munkát és az üzleti eredmények elérését segítő Novell Vibe béta verziója már bárki számára elérhető.

„A vállalati felhasználók már nem csak szabadidejükben használják a közösségi hálózatokat és a különböző üzenetküldő szolgáltatásokat, hanem céges környezetben is. Ez azonban jelentős biztonsági kihívás elé állítja a vállalati informatikai vezetőket, mivel így nem tudják kontrollálni, hogy ki milyen bizalmas vállalati információkat oszt meg másokkal” – mondta Michael Fauscette, az IDC üzleti szoftver megoldások csoportjáért felelős alelnöke. „A vállalatok ezért olyan megoldásokat keresnek, amelyek segítenek alkalmazottaiknak a hatékony feladatvégzésben, de nem jelentenek biztonsági kockázatokat. Az informatikai vezetők számára a Novell Vibe jelenti a megoldást, mivel hatékonyan segíti a napi munkavégzést, és egyúttal védi a vállalati tulajdont és a kritikus fontosságú üzleti adatokat” – fűzte hozzá Fauscette.

„A legújabb közösségi üzenetküldő és közösségi hálózati eszközök a felhasználói igényeknek megfelelően folyamatosan változnak” – mondta Colleen O’Keefe, a Novell alelnöke és a csoportmunka-megoldások részlegének vezérigazgatója. „Akár a helyben telepített Novell Vibe OnPrem, akár a felhőalapú Novell Vibe Cloud verziót használja az ügyfél, a Novell Vibe intuitív módon segíti az üzleti igények teljesítését. Az új verzió segítségével könnyebb összehangolni a munkatársak gyors és biztonságos munkavégzését” – fejtette ki O’Keefe.

Novell Vibe Cloud – valós idejű együttműködés a felhőben

Eddig több mint 7500 felhasználó fedezte fel az információgyűjtés, a közös munka és az alkotás lehetőségeit a termék tesztelése során. A felhőalapú változat a gyorsaságot, a könnyed használatot, az online közös munkát, és a biztonságos, szervezeten belüli csoportmunkát helyezi a középpontba. A Novell Vibe Cloud lehetővé teszi testreszabható minialkalmazások beépítését az üzenetszálakba, amelyek megkönnyítik az interakciót.


Szolgáltatásai:
·    Vállalati közösségi hálózat - a közvetlen üzeneteket, a csevegést, a blogokat és a wiki-oldalakat egységes adatfolyamba foglalja.
·    Valós időben, közösen szerkeszthető online dokumentumok - a felhasználók közösen hozhatnak létre és szerkeszthetnek online dokumentumokat, így gyorsabban dolgozhatnak és elkerülhetik a hagyományos, ismétlődő szerkesztési hibákat.
·    Fájlmegosztás - az asztali rendszerek és a felhőalapú szolgáltatások közötti szinkronizációt biztosítja, hogy mindig a fájlok legfrissebb verzióival dolgozhassanak a felhasználók.
·    Ad-hoc csoportok és kommunikáció - leegyszerűsíti a csoportok létrehozásának folyamatát és a szervezeten belüli vagy kívüli együttműködők meghívását.

Novell Vibe OnPrem


A Novell Vibe OnPrem felhasználói egy már bizonyított csoportmunka-alkalmazással őrizhetik meg információikat és kezelhetik tartalmaikat a tűzfal mindkét oldalán. A megoldás segítségével testreszabható csapatmunkaterek, űrlapok és munkafolyamatok hozhatók létre.


Szolgáltatásai:
·    Csapatmunkaterek: interneten keresztül elérhető digitális iroda, ahol a fizikailag különböző helyszínen dolgozó munkatársak összegyűlhetnek és összehangolhatják munkájukat, megoszthatják az információkat.
·    Automatizált munkafolyamatok és egyedi űrlapok: integrált eszközök, sablonok és űrlapok segítségével gyorsabban létrehozhatók az üzleti dokumentumok.
·    Tartalomkezelés: egyetlen, biztonságos munkatérben kerülnek tárolásra az adott csoportokhoz tartozó dokumentumok, beszélgetések és közös tudnivalók, amihez a csoport tagjai könnyen hozzáférhetnek.
·    Rugalmas együttműködés: felügyelhető, helyben telepített csoportmunka-megoldás.

Elérhetőség és további információ
A Novell Vibe OnPrem 3 ez év végén lesz elérhető, bétaverziója letölthető a http://novell.com/beta oldalról. A Novell Vibe Cloud 2011 első félévében kerül piacra, bétaverziója a http://vibe.novell.com oldalról tölthető le. A Novell minialkalmazások fejlesztésére meghirdetett pályázatáról bővebb információ a http://www.novell.com/promo/vibe-gadget-contest.html oldalon érhető el. A Novell Vibe-ról további információ a http://www.novell.com/products/vibe oldalon található.
 

Kulcsszavak: web2 Novell

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Üzembe állt a Siemens e-kamion töltője

A világon elsőként a felső-ausztriai Laakirchenben, az autópálya melletti OMV-töltőállómáson helyezték mindennapos üzembe a Siemens e-kamionok tankolására is alkalmas új csúcstöltőjét.

2024. május 9. 12:59

Ezeket a munkaköröket válthatja ki a magyar cégeknél a mesterséges intelligencia

Az elmúlt években figyelemreméltó fejlődésen ment át a mesterséges intelligencia, ami mára valamilyen formában szinte minden felhasználóhoz eljutott. Persze, ahogy az a nagy technológiai áttörések esetében lenni szokott, az MI megítélése is meglehetősen vegyes, valamint arról is megoszlanak a vélemények, hogy milyen gazdasági következményeket hoz magával és milyen hatással lesz a munkára. 

2024. május 9. 11:27

Új pályázatok segítik a hazai innovációk szellemitulajdon-védelmét

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal vissza nem térítendő támogatás formájában 500 millió forint keretösszeggel hirdet felhívásokat hazai vállalkozások, kutatóhelyek, illetve magánszemélyek számára szellemi alkotásaik levédetésére, elősegítve azok hatékony hasznosulását akár a nemzetközi piacokon is. 

2024. május 9. 09:54

Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből. 

2024. május 8. 14:16

GKID-Mastercard Digitális Kereskedelmi Körkép 2024/I

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.

2024. május 8. 11:28

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36